• Kontakt
  • +420 722 282 026
  • sdtj@dtjsantoska.cz
  • Adresa
  • Xaveriova 2, 150 00 Praha 5
  • Česká republika
MENU

Cvičení JÓGY na DTJ

Cvičení JÓGY na DTJ

Skupina, která vytvořila základ oddílu, spolu „jóguje“ už 6 let. A nyní nastává čas na změnu a oživení.

V žádném případě nejsme uzavřená skupina a vítáme každého, kdo chce jógu zkusit. Pohlaví ani věk není vůbec rozhodující.

Při pěkném počasí cvičíme venku a je to náramná paráda.

 

Slova „cvičit jógu“ nevystihují to, že jóga je proces, způsob, uvolnění a posílení těla a zároveň uvolnění a posílení psychiky. Nese s sebou i změnu pohledu na to, co se nám v životě děje.

A všechno v životě se vážně všechno děje tak, jak má.

Každý jsme jiný. Někdo se přes fyziku dostane k psychice a někdo obráceně. Zkrátka stále vyrovnáváme protiklady, které se v životě přicházejí. Snažíme se dostat do spokojenosti, klidu a harmonie.

 

Na příklad: Když jsme „cvičili“ v solné jeskyni, chodil na lekce jógy mladý muž – hokejista, kterému jóga pomáhala k větší pohyblivosti.  Po několika lekcích zjistil, že je i mnohem klidnější.  Bohu žel, začal hrát za České Budějovice a dojíždění pro něj pak bylo docela náročné. Snad si něco odnesl.

 

Naše jóga je klasická. Vlastně něco jako Hatha Jóga.

Probírat rozdíly mezi jednotlivými styly – to není úplně důležité, možná probereme v dalších článcích.

 

Naše setkání jsou zaměřená na to, abychom ulevili tělu, které je zmordované z každodenního všedního života, stažené civilizačním stereotypem pohybů (nebo spíš nepohybů). Využíváme poznatky vývojové kineziologie – to, jak správně bychom pohyb měli provádět.  Je opravdu nutné, aby každý prováděl pohyby jen tak, jak je mu to příjemné.

 

Klademe velký důraz na dechové techniky, které nesou zásobení těla kyslíkem a pránou, uklidnění mysli a mohou velmi ulevit např. od bolesti zad, která je dnes téměř všudypřítomná. Sami si uvědomujeme, že v běžném životě dýcháme mělce, staženě. Česká přísloví jsou naprosto úžasná - určitě jsme všichni zažili pocit „napětím nemohl ani dýchat“.

 

Jednou z dalších složek jsou meditace. To čemu my říkáme „meditace“ jsou spíš relaxace. I ty však jsou prvním krokem k naprostému uvolnění – k meditaci. Ke klidu a poznání.

 

 

Cvičíme každé pondělí od 18:00 do 19:30,

ve čtvrtek od 17:45 do 19:15.

 

S sebou karimatku, pohodlné oblečení a pohodu.

 

Účast, prosím, nahlaste na telefon: 736 759 173

 

lektor:     Jarmila Bezděková Mücková